Stop-Loss

Täna räägime ühest olulisest finantstehnikast, mida investeerimismaailmas tuntakse kui “stop-loss”.

Kui oled kunagi investeerimisega kokku puutunud, siis oled kindlasti kuulnud, kuidas mõned inimesed räägivad “stop-loss” tellimustest. Aga mis need täpselt on ja kuidas need toimivad? Selles postituses selgitame lähemalt.

“Stop-loss” on investeerimistehnika, mille abil saad oma investeeringuid kaitsta. Selleks paned paika kindla hinna, mille juures soovid oma aktsiaid müüa, kui hind langeb sellele tasemele või alla selle. Kui hind langeb määratud tasemele, siis automaatselt käivitub müügikorraldus ning saad oma aktsiad müüa turuhinnaga. See tähendab, et kui hind langeb alla sinu poolt määratud taseme, siis müüakse su aktsiad automaatselt, mis aitab vältida edasisi kahjusid.

Miks on “stop-loss” tellimused olulised? Esiteks annavad need sulle kindluse, et su investeeringud on kaitstud, kui turud peaksid langema. Teiseks aitavad need vähendada riski ja tagavad, et sa ei kaota rohkem kui sa oled valmis riskima.

Kuidas saad “stop-loss” tellimusi rakendada? Kõigepealt pead määrama hinna, mille juures soovid oma aktsiad müüa. Seejärel sisestad oma investeerimiskontole müügiorderi koos selle hinna ja aktsiate arvuga, mida soovid müüa. Kui hind langeb sinu poolt määratud tasemele, siis tellimus käivitub automaatselt ja saad oma aktsiad müüa turuhinnaga.

Kokkuvõtteks, “stop-loss” tellimused on tõhus viis oma investeeringute kaitsmiseks ja riskide vähendamiseks. Kui oled juba investeerimisega alustanud või plaanid seda teha, siis soovitame kindlasti kaaluda “stop-loss” tellimuste rakendamist oma investeerimisstrateegias.